Догляд за натуральними каменями
- На відміну від штучних і синтетичних, натуральні камені потребують бережного і регулярного догляду. Щодня використовуються сучасні косметичні та гігієнічні засоби, а також побутові хімічні препарати містять різні хімічні елементи і їх сполуки, що негативно впливають на сплави, срібло і дорогоцінні камені.Тому рекомендують обов'язково знімати ювелірні прикраси перед процедурами по догляду за шкірою обличчя і рук і нанесенням макіяжу, а одягати вже після їх завершення. Також не рекомендується у ювелірних прикрасах з дорогоцінними каменями виконувати роботи по дому, приймати душ, відвідувати сауну і басейн.
- Під час занять спортом ювелірні прикраси рекомендується знімати, щоб не пошкодити їх і не втратити.
- Якщо Ви помітили, що камінь у Вашому прикрасі дещо потьмянів і втратив свій блиск, його необхідно очистити і видалити накопичилися забруднення. Приділіть йому кілька хвилин і промийте в розчині води з нашатирним спиртом (5-10 крапель спирту на склянку води), після чого промийте і просушіть. Так можна оновлювати вироби з топазом, берилію, аметистом, цитрином, гранатом, хризолітом. Мильний розчин краще не використовувати, оскільки він може утворити жирну плівку з-за вмісту в ньому жирів.
- Особливо дбайливого догляду вимагають вироби з "живими" самоцвітами - натуральної бірюзи, коралами, перлами, опалом. Вироби з коралом рекомендується промивати в чистій холодній воді та протирати замшею або фланеллю. Видаляти жировий наліт з перлів можна, промивши його в чистій теплій воді і просушити.
- Вироби з природного бірюзою зовсім не рекомендується мити, волога їй протипоказана, оскільки бірюза дуже гігроскопічний мінерал і від впливу вологи вона може змінити колір.Вироби з бірюзою слід очищати сухий замшею, фланеллю або вовняною тканиною.
- Також дбайливого догляду вимагає шляхетний опал.Цей мінерал містить велику кількість вологи. При тривалому перебуванні на сонці, він зневоднюється, а при різкому охолодженні волога, яка знаходиться в мінералі, кристалізується. Все це може викликати утворення тріщин.
- Ювелірні вироби з опалом рекомендується частіше промивати водою.
- Наша компанія пропонує широкий асортимент серветок, призначених для догляду за всіма видами натуральних каменів і ювелірних виробів в сріблі.
Інші статті