Родирование срібла. Цікаві факти.
Родирование срібла
Останнім часом простежується тенденція в обробці родієм срібних прикрас, після чого такі вироби називають "вічними". Родієвим шар перешкоджає окисленню срібла, відповідно вироби довше зберігають первісний вигляд. Пропонуємо Вам фото срібного кільця до і після процедури родирования.
Родій. Який він ?
Родій є одним з найбільш рідкісних і дорогих дорогоцінних металів, за вартістю в декілька разів перевищує золото. Займає 45 місце в періодичній системі хімічних елементів Менделєєва. Це метал платинової групи, має сріблясто-білий колір, відрізняється високою твердістю і міцністю (навіть платина поступається родию в кольорі і твердості). Для родію характерна висока температура плавлення ― 1966 градусів Цельсія. Родій був відкритий в 1803 році англійським ученим Уїльямом Волластоном. Однак ювелірних виробів з родію не роблять через його високу вартість і складність в обробці, родій крихкий ― тому ювелірні вироби з нього не виробляють, а використовують виключно для покриття.
Родирование як процес .
Родирование ― процес нанесення на поверхню виробу або його частину тонкого шару родію, який надає виробу додаткові захисні властивості і покращує його зовнішній вигляд.
Родированые срібні прикраси знаходять аристократичну білизну, яка ідеально поєднується з натуральними каменями і фіанітами. Презентабельний вигляд прикрас зберігається на тривалий час, т. к. родій береже срібний виріб від потемніння і механічних пошкоджень. І ще родієве покриття захистить Вас від алергічних реакцій на дорогоцінні метали.
Колір родію
Для тих , хто бажає урізноманітнити свої прикраси не тільки колірними рішеннями каменів, але і покриття, буде цікавий чорний родій. Родій вишуканого чорного кольору ― це оксид родію характерно вугільно-чорного відтінку. Використовується для нанесення декоративного шару, так і для захисного.
Темне блискуче покриття додає прикрасам вишуканості минулих століть і загадковості.