Це цікаво: коротка історія ювелірної моди
Вже в глибокій старовині з'явилися перші ювелірні прикраси. Зараз неможливо сказати, що було для людини важливіше - носити одяг або прикрасити себе. Минають роки, століття, а ювелірні прикраси залишаються все такими ж затребуваними. Причому, мода на них має властивість скороминуще і кардинально змінюватися, як і мода на одяг, взуття і різного роду аксесуари сучасного оздоблення. Сьогодні модно виглядати, як індійська цариця, увесив свою шию і кисті вишуканими ювелірними виробами, а завтра буде досить витонченої кулона на тонкому золотому ланцюжку.
Прикраси - невід'ємний атрибут образу будь-якої жінки, вони можуть зробити її образ оригінальним і неповторним, підкреслити її індивідуальність, тому до їх вибору всі представниці прекрасної статі підходять дуже ретельно. Намиста, намиста, кільця, сережки, кольє, персні, печатки, ланцюжки, брошки, шпильки - все це з'явилося десятки тисячоліть тому. Ще до того як люди почали носити одяг, вони прикрашали себе різними предметами.
Виробництво ювелірних виробів - одне з найдавніших ремесел в історії людства. З незапам'ятних часів ювелірні вироби із золота, срібла і коштовних каменів були мірилом багатства і влади панівних класів. Навіть в таку прадавню епоху, як Кам'яний Вік, люди робили коштовності. Первісні люди носили різні камінчики, прикраси з рогів і зубів тварин, раковин молюсків. Такі прикраси Служили для носіння на руках, на ногах, на шиї, на талії, вага прикрас досягав деколи декількох кілограмів.
З давніх часів люди розуміли, що краса вимагає жертв. Стародавні люди вступали на тернистий шлях модників скромно і для початку почали проколювати собі вуха. У вухах ж первісні красуні носили не звичні для нас сережки, а різні камінці і дерев'яні палички.
Першими поціновувачами каменю як прикраси стали єгиптяни. Найпоширенішим прикрасою у єгиптян були вирізані з каменю різні амулети у формі серця або очі, а також намисто.
З появою можливості обробки різних матеріалів, а потім з відкриттям золота починається новий етап в історії прикрас. На зміну примітивним прикрас з каменів приходять прикраси з дорогоцінних металів і золота. Єгиптяни вважали золото всім іншим металам. Одним із самих древніх і улюблених прикрас було намисто. Єгиптяни носили золоті амулети у вигляді священного жука-скарабея. До найдавнішого прикраси можна віднести і кільце, яке або служило розпізнавальним знаком і вказувало на ступінь влади, якою володів людина, або служила прикрасою. Чоловіки прикрашали свої пальці диковинами (кільцями з дорогими каменями). Камінь був укріплений на кільці з декількох сторін, немов схоплений чіпкими лапками жука. «Гніздо з алмазом у нігтях», — казали про таких прикрасах.
Навіть Перша і Друга світова війна не стали перешкодою для розвитку ювелірної моди. Так 1920-1930 роки ознаменувалися революційними змінами в ювелірній моді. Ювелірне мистецтво схилялося до геометричного, лінійного дизайну; з'явилися численні браслети, відбулося відродження моди на сотуары і намиста; перевага віддавалася яскравим, сяючим, яскравим кольорам; коштовності стали аксесуаром, від якого потрібно було як не можна краще відповідати формі і кольору сукні; обов'язковим аксесуаром спортивної, активної емансипованої жінки стали наручний годинник.
Почалася вже другий раз за століття війна позначилася на виробництві ювелірних виробів, що вплинуло на зміну моди на вироби. Масивні геометричні прикраси початку 1940-х років змінилися виробами із золота з натуралістичними мотивами. Ювеліри знову в безлічі використовували дорогоцінні камені, вставляючи їх в золоті і срібні оправи з візерунками з завитків, складок, вузликів, що нагадують тюль чи мереживо. Характерною прикметою 1950-х років було повернення до поділу денних і вечірніх прикрас; для денного носіння призначалися золоті і срібні намиста і браслети простого дизайну, з невеликою кількістю дорогоцінного або напівдорогоцінного каміння, ввечері ж було потрібно надягати розкішні парюры з діамантами і кольоровими дорогоцінними каменями.
Абстрактні і асиметричні мотиви, які домінували в ювелірному дизайні 1960-х років, втілилися в численних кліпсах з різних матеріалів, легко впізнаваних за їх зазубреним контурах, яскравим кольором і стилізації у вигляді квітів. Більш традиційні сережки мали круглу або куполоподібну форму, виконувалися з жовтого золота з різними текстурами і плетінням і були прикрашені дрібними діамантами, кольоровими дорогоцінними каменями, бірюзою, коралами, перлами. Брошки, браслети були дуже популярні. Часто брошки продавали разом з сережками того ж дизайну, а браслети були представлені як гнучкі стрічки з дорогоцінними каменями, так і відкидні "зап'ястя". У 1960-х і 1970-х роках кільця були на вершині популярності. Модниці носили навіть по кілька кілець на один палець. Новинкою в дизайні кілець стало завищене кріплення центрального великого каменя або кластера.
1980-й рік ознаменувався підвищеною модою на сережки, що дозволяє називати їх "прикрасою десятиліття". По дизайну вони були самими різними, від простих до вишуканих. Довгі і короткі, з кластерами або рухомими підвісками, вони дотримувалися єдиного правила: бути помітними, зухвалими, об'ємними і кольоровими. Кільця широко носилися і в 1980-х і 1990-х роках, а від моделей попередніх десятиліть їх відрізняли великі розміри і помітний дизайн. Протягом обох десятиліть кільця виготовлялися з жовтого золота або білих металів, а рідкісні камені, які в них використовувалися, кріпилися традиційно, "лапками" або обідками.
У сучасній ювелірній моді умовно можна назвати три основних стильових напрямки, які є домінуючими і які, час від часу зазнаючи незначні зміни, певним чином впливають на формування, оновлення та розширення асортименту ювелірних прикрас: це класика, авангард, фольклор.
Проаналізувавши все вищесказане, можна зробити висновок, що у всі часи ювелірній моді були притаманні прагнення до великої вишуканості і витонченості, до різноманітності прикрас, які відповідають естетичним смакам споживачів. Демократичність ювелірної моди, запропонована нею свобода у варіюванні творчих ідей забезпечують можливість створення великої кількості різних видів і форм високохудожніх ювелірних прикрас, а також дозволяє справжнім модницям відчувати себе неповторними і красивими.
- 🔥Ювелирная Black Friday! Скидки до -7️⃣0️⃣%!Самая грандиозная распродажа ювелирных украшений из золота и серебра! 💎Мы начинаем уже сегодня! Скидки на украшения из золота и серебра от -20% до -70%!!!
- АКЦІЯ НА ФУТЛЯРИ !!!На численні прохання наших покупців дорогих, ми продовжуємо акцію на футляри для прикрас, нагород, орденів, медалей та монет!